• II miejsce w VIII Wodzisławskim Festiwal Kreatywności

Drużyna Bydujących Lodowych Stworków w składzie:Ignacy,Julia, Kacepr,Kajetan, Oliwia, Piotr zajęli II miejsce w VIII Wodzisławskim Festiwalu Kreatywności podczas którego zmagały się 33 drużyny w 4 kategoriach wiekowych. Kilka miesięcy przygotowań, samodzielne wymyślanie scenariusza, tworzenie dekoracji, strojów ogrom ciężkiej pracy naszych wychowanków. Zapał do pracy , szczypta fantazji i wyobraźni by powstało coś wyjątkowego.

Celem Festiwalu jest zachęcanie dzieci do postaw twórczych i kreatywnych, rozwijanie pracy zespołowej, komunikacji i współpracy oraz rozwijanie zdolności artystycznych.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w zorganizowaniu materiałów, ćwiczenie ról z dziećmi oraz tacie Kajetana za pomoc w transporcie dekoracji :)

D. Kuś, M.Łuksza

• SPOTKANIE Z EKODORADCĄ

• W środę (17.04.2024r) grupa Smerfy i Tropiciele spotkali się z przedstawicielami Ochrony Środowiska. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z pracą Ekodoradcy oraz uświadomienie przedszkolakom, że czyste powietrze jest niezbędne do życia. Wychowankowie zobaczyli prezentację multimedialną nt. Smogu. Następie obejrzeliśmy bajką pt: pt. "Książę i smog" z której dowiedzieliśmy się czym można palić w kominku. Rozmawialiśmy o tym co należy robić, aby chronić naszą planetę przed zanieczyszczeniami oraz rozwijaliśmy naszą kreatywność rysując: Jak wygląda smog? Przedszkolaki brały czynny udział w spotkaniu i z zainteresowaniem słuchały Pań. Na sam koniec przedszkolaki otrzymały na pamiątkę kolorowanki do pokolorowania. Cele zajęć było kształtowanie postaw proekologicznych.

Dziękujemy pani Paulinie mamie Igora z gr. Tropiciele oraz pani Patrycji za miłe spotkanie i z niecierpliwością czekamy na następne.

D.Kuś,A. Nowak-Drobny, M. Łuksza

• Konkurs plastyczny ,,Magiczny świat w wierszach Jana Brzechwy

• Serdecznie gratulujemy Antosi z grupy Krasnoludki, która w konkursie plastycznym organizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 3 w Wodzisławiu Śląskim zdobyła III miejsce. Antosia pod kierunkiem  pani Joasi tworzyła swoją pracę plastyczną w oparciu o wiersz Jana Brzechwy "Kaczka Dziwaczka" .

Brawo Antosiu!! Cieszymy się z Twojego sukcesu.

Joanna Bober

• Konkurs recytatorski poezji Jana Brzechwy

• Serdecznie gratulujemy reprezentantom naszego przedszkola  Gabrysi z grupy Biedronki za zdobycie wyróżnienia  oraz Emilkowi z grupy Krasnoludki za zdobycie III miejsca w konkursie recytatorskim poezji Jana Brzechwy, który odbył się w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 3 w Wodzisławiu Śl. Nasze przedszkolaki pięknie się zaprezentowały. Podczas recytacji ocenie podlegał odpowiedni dobór oraz interpretacja tekstu, samodzielność recytacji oraz ogólny wyraz artystyczny taki jak: mimika, element ruchu.

Brawo jesteśmy z Was dumni i życzymy Wam  dalszych sukcesów!!!

Aleksandra Gala

• ,,Skąd się wzięły malowane jajka na wielkanocnym stole?"

• 3 kwietnia nasze przedszkolaki w atmosferze minionych świąt wielkanocnych miały ogromną przyjemność obejrzenia teatrzyku pod tytułem ,,Skąd się wzięły malowane jajka na wielkanocnym stole?” w wykonaniu słuchaczek Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Wodzisławia Śl. Podczas przedstawienia nasze przedszkolaki miały okazję do podziwiania pięknych, kolorowych strojów i rekwizytów przygotowanych samodzielnie przez naszych gości oraz zabawnych dialogów które towarzyszyły naszym aktorom w przedstawieniu.

Z całego serca dziękujemy paniom z Uniwersytetu Trzeciego Wieku  za przyjęcie od nas zaproszenia i zaprezentowania nam swojego świątecznego repertuaru. Jako przedszkole bardzo cenimy sobie tą współpracę, która łączy ze sobą pokolenia. Zawsze podczas spotkań towarzyszy nam  zaangażowanie i serdeczność naszych gości, która dla każdego a zwłaszcza dla naszych przedszkolaków jest bardzo istotna.

Aleksandra Gala