• INFORMACJA DLA RODZICÓW

• Od dnia 27.09.2023r. Uchwałą Rady Miasta Wodzisławia Śląskiego z dnia 30.08.2023 r. została zmieniona wysokość opłaty za korzystanie z wychowania przedszkolnego w publicznych przedszkolach na kwotę 1,30 zł  za każdą rozpoczętą godzinę powyżej godzin bezpłatnych 8:00-13:00.

• Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Jestem małym przedszkolakiem,
                     ale dużo już potrafię.
                     Ja się uczę, gdy się bawię,
                    bo w zabawie jest ciekawie.

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce ,bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to  ma przypominać rodzicom, opiekunom oraz nauczycielom  o znaczeniu edukacji przedszkolnej w życiu małego człowieka. To właśnie przedszkole kształtuje jego samodzielność, dojrzałość emocjonalną  i umiejętność bycia częścią grupy.

Nasze przedszkolaki swoje świętowanie rozpoczęły w środę 20 września. W tym dniu przedszkolny korytarz został przyozdobiony  dekoracją oznajamiająca wszystkim ten ważny dla każdego przedszkolaka dzień. W holu przedszkolnym od samego rana rozbrzmiewały tony przedszkolnych piosenek. Tego dnia  wszystkie dzieci zostały zaproszone  przez  swoje panie do wspólnych zabaw i udziału w konkursach. Kulminacyjnym punktem dnia był koncert edukacyjny w wykonaniu nauczycieli z Państwowej Szkoły Muzycznej  w Wodzisławiu Śl. im. Wojciecha Kilara. Podczas koncertu dzieci zapoznały się z wyglądem oraz brzmieniem klarnetu w towarzystwie pianina oraz miały okazję do wesołych pląsów przy muzyce. W tym dniu każdy przedszkolak został obdarowany małym upominkiem  i życzeniami składanymi przez swoje ukochane  panie.

Drogie PRZEDSZKOLAKI !

Z okazji Waszego święta życzymy Wam dużo uśmiechu, samych kolorowych dni, szczęścia i spełnienia marzeń oraz dobrej zabawy z rówieśnikami.

Sylwia Śpiewak

Joanna  Bober