• Zajęcia edukacyjne związane z udzielaniem pierwszej pomocy, zapozanie dzieci z zawodem ratownika medycznego

•  W ramach poznawania ciekawych zawodów 23 lutego gościliśmy w naszym przedszkolu byłych naszych wychowanków  braci  Maksymiliana i Borysa którzy przeprowadzili nam zajęcie edukacyjne z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Nasi goście w bardzo przystępny sposób opowiedzieli naszym  przedszkolakom w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek  dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia. Duże wrażenie na dzieciach zrobił „fantom”, na którym dzieci uczyły się podstaw reanimacji.

Spotkanie to miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych.

Oczywiście szkolenie nie zrobi z przedszkolaków profesjonalnych ratowników, ale nauczy dzieci radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia. Bardzo ważne jest wprowadzenie tematyki pierwszej pomocy i oswajanie z nią najmłodszych, bowiem kiedy dorosną, nie będą się bały udzielać pierwszej pomocy.

Zajęcia zostały przeprowadzone w sposób bardzo ciekawy, a Maksymilian i Borys  sprawili, że każdy przedszkolak chętnie słuchał i brał  aktywny udział w zajęciach.

Serdecznie dziękujemy byłym naszym wychowankom Maksymilianowi i Borysowi za przybycie do naszego przedszkola i przekazanie nam wiele cennych wskazówek dotyczących udzielania pierwszej  pomocy człowiekowi ratuąc jego zycie. Jesteśmy dumni, że nasze przedszkole ma tak wspaniałych wychowanków i że udało nam się wychować wrażliwych i mądrych ludzi  dla których wartość niesienia pomocy innym jest sprawą nadrzędną.

Sylwia Śpiewak, Joanna Bober

• WYCIECZKA DO FUNZEUM

• W piątek (15.03.br) grupa Smerfy i Tropiciele wybrała się na wycieczkę do Funzeum w Gliwicach. Miejsce które odwiedziliśmy to  KRÓLESTWO ŚWIATŁA I KOLORU- gdzie sztuka i nauka spotykają się z dobrą zabawą. Nowoczesne technologie cyfrowe umożliwiły dzieciom zdobywanie wiedzy w sposób: nowoczesny, interesujący i zapewniający rozrywkę. Wychowankowie odwiedzili 3 strefy: strefę światła, koloru i zabawy. Dzieci przeprowadzały doświadczenia ze światłem i kolorami a także odbyły podróż przez poszczególne kolory, sprawdzały ciepłotę swojego ciała,  oglądały interaktywne instalacje. Ostatnim punktem naszej wycieczki była- kraina zabawy. Gdzie dzieci bawiły się  w basenie z podświetlanymi piłkami, klockami, wydobywały dźwięki z kolorowego pianina.

A. Nowak-Drobny, M. Łuksza, D.Kuś

• NABÓR DO KLAS PIERWSZYCH

• Szanowni Państwo!

Informujemy, że nabór do wodzisławskich szkół podstawowych będzie prowadzony przy pomocy systemu informatycznego na stronie internetowej:

www.wodzislawslaski.podstawowe.vnabor.pl

w terminie od 11 marca 2024 r. godz. 8:00 do 25 marca 2024 r. godz. 15:00.