WAŻNE INFORMACJE !

Dzieci należy przyprowadzać najpóźniej do godz. 830

Przedszkole jest czynne od 630 do 1630

Dziecko z przedszkola mogą odbierać rodzice (prawni opiekunowie) bądź inne osoby pełnoletnie na podstawie pełnomocnictwa rodziców.

Do przedszkola może uczęszczać jedynie dziecko zdrowe.

W przypadku zmian danych osobowych (adres zamieszkania, numery telefonów) rodzice są zobowiązani do powiadomienia nauczycieli grupy.

***************************************************************************************************************************************

KONSULTACJE Z RODZICAMI

Zapraszamy rodziców na kontakty indywidualne:

p. Ania:

wtorek od godz. 11oo do godz. 1130środa od godz. 1530 do godz. 1600.

p. Magda:

środa od godz. 1000 do godz. 1030, czwartek od godz. 1530 do godz. 1600

(po wcześniejszym umówieniu się z nauczycielem grupy lub w innym dogodnym dla obu stron terminie).

***********************************************

Program Mali Wielcy Odkrywcy.

Nasza grupa bierze udział w kolejnej edycji programu ,,Mali Wielcy Odkrywcy."

Celem programu  jest propagowanie edukacji przez zachęcanie dzieci do przeprowadzania doświadczeń. Program ma zainteresować dzieci nauką i wzbudzić w nich chęci do poznawania otaczającego je świata. Zajęcia są pełne eksperymentów, doświadczeń i praktycznych obserwacji.

Koordynatorzy programu:Magdalena Łuksza, Anna Nowak-Drobny

***********************************************

Projekt edukacyjny,,20minut dla matematyki".

Nasza grupa bierze udział w projekcie edukacyjnym ,,20minut dla matematyki".

Celem projekyu jest nauka matematyki w sposób czynnościowy, czyli zgodny z rozwojem dziecka oraz  nabywanie kompetencji matematycznych poprzez działanie.

Koordynatorzy programu: Anna Nowak-Drobny, Magdalena Łuksza

***********************************************

Projekt edukacyjny ,,Ale zielnik!."

Nasza grupa bierze udział w projekcie edukacyjnym ,,Ale zielnik".

Celem projekyu jest wzbudzanie zainteresowania światem przyrody poprzez poznawanie świata przyrody oraz  propagowanie spędzania czasu na świeżym.

Koordynatorzy programu: Magdalena Łuksza, Anna Nowak-Drobny

***********************************************

Innowacja pedagogiczna ,,Tajemnice naszych rąk- zabawy z literami i cyframi.

Celem innowacji jest wprowadzenie dzieci w świat liter i cyfr poprzez rożne zabawy, usprawniwnie motoryki dużej i małej oraz stymulacji procesów odpowiedzialnych za osiągnięcie gotowości do nauki czytania i pisania.

Koordynatorzy programu: Anna Nowak-Drobny, Magdalena Łuksza

***********************************************

Projekt edukacyjny ,,Alafabet logopedyczny."

Nasza grupa bierze udział w I edycji projektu edukacyjnego ,,Alfabet logopedyczny."

Celem projektu jest usprawnienie aparatu oddechowego, podniesienie sprawności aparatu artykulacyjnego, poszerzanie słownictwa biernego i czynnego, rozwijanie słuchu fonematycznego, poczucia rytmu, podnoszenie sprawności w zakresie motoryki.

Koordynatorzy projektu:Magdalena Łuksza, Anna Nowak -Drobny

***********************************************

OGÓLNOPOLSKI PROGRAM "UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ"

Nasze przedszkole bierze udział w Ogólnopolskim Programie "UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ" .

Celem programu jest: przybliżenie dzieciom podstawy programowania poprzez doświadczanie i zabawę, łącząc elementy z zajęciami z różnych edukacji. Dzięki zabawie z kodowaniem dzieci rozwijają spostrzegawczość, wyobraźnię, umiejętność logicznego myślenia, rozwój manualny oraz wzrokowo- ruchowy zwłaszcza motorykę małą. Kształtowane są również umiejętności społeczne takie jak: współpraca w parach i w grupie, inwencja twórcza oraz kreatywność. Dzieci uczą się odczytywania i rozumienia symboli oraz znaków.

***********************************************

MIĘDZYNARODOWY PROGRAM POWSZECHNEJ DWUJĘZYCZNOŚCI:

„DWUJĘZYCZNE DZIECI”/ „ BILINGUAL FUTURE”

Nasze przedszkole od września realizuje program „ Dwujęzyczne dzieci” / „Bilingual Future”.

Celem Programu jest wprowadzenie dzieci w świat dwóch języków równolegle poprzez  codzienne osłuchanie się z językiem angielskim. Dzięki temu dziecko w naturalny sposób na takich samych zasadach jak pierwszy język – nabywa drugiProgram oparty jest na kursach języka angielskiego opracowanych przez Claire Selby „Tom & Keri”.  Nauka  języka angielskiego polegać będzie  na wykorzystywaniu codziennych  aktywności dzieci poprzez: oglądanie bajek, słuchanie               i śpiewanie piosenek, zabawy ruchowe, wykonywanie prac plastycznych. Nauczanie  języka angielskiego tą metodą  przynosi wspaniałe rezultaty - pozwala poznawać język poprzez zabawę   w najbardziej dla dzieci efektywny sposób.

Koordynatorzy programu: Anna Nowak-Drobny, Danuta Kuś

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Nasze przedszkole już od wielu lat realizuje kampanię społeczną "Cała Polska Czyta Dzieciom". Nie do przecenienia jest kontakt dziecka z książką już od najmłodszych lat. Kampania ta zachęca rodziców, opiekunów, nauczycieli, wszystkich dorosłych, do codziennego, co najmniej dwudziestominutowego czytania swoim dzieciom. Książki wpływają na rozwój intelektualny, wrażliwość, wspomagają wszechstronny i harmonijny rozwój. Zadbajmy o to, aby czytanie kojarzyło się dzieciom z czymś przyjemnym, wesołym. Czytajmy naszym dzieciom minimum 20 minut dziennie. Jest to najlepsza inwestycja w pomyślną przyszłość dziecka.