WAŻNE INFORMACJE!

Dzieci należy przyprowadzać najpóźniej do godz. 8.30

Przedszkole jest czynne od 6.30 do 16.30

Dziecko z przedszkola mogą odbierać rodzice (prawni opiekunowie)
          bądź inne osoby pełnoletnie na podstawie pełnomocnictwa rodziców.

Do przedszkola może uczęszczać jedynie dziecko zdrowe.

W przypadku zmian danych osobowych (adres zamieszkania, numery telefonów)
          rodzice są zobowiązani do powiadomienia nauczycieli grupy.

KONSULTACJE:

p. Danusia:

w każdy wtorek od godz. 10.30 i w każdy czwartek od godz. 16.00,

po wcześniejszym umówieniu się z nauczycielami grupy
          lub w innym dogodnym dla obu stron terminie.

„W ekologicznym świecie dobrze bawić się będziecie” – projekt edukacyjny

Celem projektu jest kształtowanie świadomości ekologicznej i postaw proekologicznych, wdrażanie do selektywnej zbiórki odpadów, rozbudzanie kreatywności, kształtowanie sprawczości i samodzielności oraz nabieranie pewności siebie i kształtowanie własnej wartości.

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Nasze przedszkole już od wielu lat realizuje kampanię społeczną "Cała Polska Czyta Dzieciom". Nie do przecenienia jest kontakt dziecka z książką już od najmłodszych lat. Kampania ta zachęca rodziców, opiekunów, nauczycieli, wszystkich dorosłych, do codziennego, co najmniej dwudziestominutowego czytania swoim dzieciom. Książki wpływają na rozwój intelektualny, wrażliwość, wspomagają wszechstronny i harmonijny rozwój. Zadbajmy o to, aby czytanie kojarzyło się dzieciom z czymś przyjemnym, wesołym. Czytajmy naszym dzieciom minimum 20 minut dziennie. Jest to najlepsza inwestycja w pomyślną przyszłość dziecka.

PROJEKT EDUKACYJNY "20 MINUT DLA MATEMATYKI"

Celem projektu jest dostrzeganie możliwości efektywnego uczenia się przez dzieci poprzez stwarzanie i wykorzystywanie codziennych sytuacji życiowych do utrwalania wiadomości i umiejętności matematycznych.

OGÓLNOPOLSKI PROGRAM "UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ"

Nasze przedszkole bierze udział w Ogólnopolskim Programie "UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ"

Celem programu jest: przybliżenie dzieciom podstawy programowania poprzez doświadczanie i zabawę, łącząc elementy z zajęciami z różnych edukacji. Dzięki zabawie z kodowaniem dzieci rozwijają spostrzegawczość, wyobraźnię, umiejętność logicznego myślenia, rozwój manualny oraz wzrokowo- ruchowy zwłaszcza motorykę małą. Kształtowane są również umiejętności społeczne takie jak: współpraca w parach i w grupie, inwencja twórcza oraz kreatywność. Dzieci uczą się odczytywania i rozumienia symboli oraz znaków.

PROJEKT EDUKACYJNY "ALE ZIELNIK!"

Celem projektu jest wzbudzanie zainteresowania przyrodą poprzez poznawanie świata przyrody oraz  propagowanie spędzania czasu na świeżym powietrzu.

MIĘDZYNARODOWY PROGRAM POWSZECHNEJ DWUJĘZYCZNOŚCI:

„DWUJĘZYCZNE DZIECI”/ „ BILINGUAL FUTURE”

Nasze przedszkole od października realizuje program „ Dwujęzyczne dzieci” / „Bilingual Future”.

Celem Programu jest wprowadzenie dzieci w świat dwóch języków równolegle poprzez  codzienne osłuchanie się z językiem angielskim. Dzięki temu dziecko w naturalny sposób na takich samych zasadach jak pierwszy język – nabywa drugiProgram oparty jest na kursach języka angielskiego opracowanych przez Claire Selby "Tom and Keri".  Nauka  języka angielskiego polegać będzie  na wykorzystywaniu codziennych  aktywności dzieci poprzez: oglądanie bajek, słuchanie i śpiewanie piosenek, zabawy ruchowe, wykonywanie prac plastycznych. Nauczanie  języka angielskiego tą metodą  przynosi wspaniałe rezultaty - pozwala poznawać język poprzez zabawę w najbardziej dla dzieci efektywny sposób.

Koordynatorzy programu:

Anna Nowak-Drobny, Danuta Kuś