• Rok szkolny 2022/2023

Projekt Ogólnopolski "Zabawy podwórkowe"

Program ten opiera się na zasadzie nauki poprzez zabawę. Głównym założeniem projektu jest zapoznanie dzieci z zabawami i grami podwórkowymi sprzed kilkunastu-kilkudziesięciu lat.

Koordynator programu

Marzena Korus, Sylwia Śpiewak

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "Z kulturą mi to twarzy" (III edycja)

W roku szkolnym 2022/2023 nasza grupa będzie realizowała Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Z kulturą mi do twarzy" pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Od października do czerwca dzieci będą wykonywać rozmaite zadania, tak by rozwijać kompetencje tj. promowanie kultury wysokiej, wrażliwości na piękno oraz empatii i szacunku wobec osób starszych i niepełnosprawnych, jak również kształtowanie poczucia przynależności do kraju i swojego regionu.

Koordynator programu

Marzena Korus

OGÓLNOPOLSKI PROGRAM "UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ"

Nasze przedszkole nadal kontynuuje udział w Ogólnopolskim Programie "Uczymy Dzieci Programować". Przed nami kolejna, już X edycja programu, która z pewnością będzie tak ekscytująca jak poprzednie. Celem tego programu jest rozwijanie u dzieci umiejętności programowania, algorytmicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów, kreatywności, umiejętności pracy w zespole, szukania kompromisów, optymalnych rozwiązań, a także oswajania dzieci z nowoczesnymi technologiami.

Koordynator programu:

Marzena Korus

PROGRAM DWUJĘZYCZNE DZIECI "TOM AND KERI"

Od września ruszył kolejny etap programu Dwujęzyczne Dzieci w grupie "Sówki". W tym roku szkolnym dzieci bawią się w języku angielskim z bohaterami serii "Tom and Keri", która rozwija zasady i techniki wprowadzone w "Baby Beetles". Spiralny system nauki języka, jest metodą skupioną na dziecku: na sposobach, dzięki którym dzieci uczą się najefektywniej, angażują się chętniej i dłużej zachowują uzyskane umiejętności.

Celem programu jest uczynienie z języka agielskiego czynności jak najbardziej naturalnej. Działania i zadania, poprzez które dzieci uczą się języka angielskiego, są tutaj typowymi czynnościami dzieci przedszkolnych.

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Nasze przedszkole już od wielu lat realizuje kampanię społeczną "Cała Polska Czyta Dzieciom". Nie do przecenienia jest kontakt dziecka z książką już od najmłodszych lat.

Program zachęca rodziców, opiekunów, nauczycieli, wszystkich dorosłych, do codziennego, co najmniej dwudziestominutowego czytania swoim dzieciom. Książki wpływają na rozwój intelektualny, wrażliwość, wspomagają wszechstronny i harmonijny rozwój. Zadbajmy o to, aby czytanie kojarzyło się dzieciom z czymś przyjemnym, wesołym.

Czytajmy naszym dzieciom minimum 20 minut dziennie. Jest to najlepsza inwestycja w pomyślną przyszłość dziecka.

Koordynator programu:

WAŻNE INFORMACJE!

Dzieci należy przyprowadzać najpóźniej do godz. 8.30.

Przedszkole jest czynne od 6.30 do 16.30

Dziecko z przedszkola mogą odbierać rodzice (prawni opiekunowie) bądź inne osoby pełnoletnie na podstawie imiennego upoważnienia rodziców.

Do przedszkola może uczęszczać jedynie dziecko zdrowe.

W przypadku zmian danych osobowych (adres zamieszkania, numery telefonów) rodzice są zobowiązani do powiadomienia nauczycieli grupy.

KONSULTACJE Z RODZICAMI

Zapraszamy rodziców na kontakty indywidualne we wtorki o godzinie 11.00 i 16.00.

(lub w każdy inny dzień, po wcześniejszym umówieniu sie z nauczycielem grupy).